Stavbu nové střechy raději přenechte odborníkům. Sami snadno uděláte chybu, které budete litovat

Střecha je velmi důležitou, ba dokonce možná tou vůbec nejdůležitější součástí každého rodinného domu. Právě proto je podstatné se o ni starat a sledovat, zda je v dobrém stavu. Pakliže nikoliv, je nutné přistoupit k její opravě, případně se pustit do stavby nové.

Proč si na pomoc při stavbě a rekonstrukci střechy zavolat odborníky?

Při stavbě střechy rozhodně není radno se spoléhat na vlastní umění a síly. Nezkušení stavaři mohou snadno udělat chyby, které nejen ohrozí stabilitu konstrukce, a tím pádem i životnost díla, ale zároveň také bezpečí obyvatel celého domu. Je tak na místě povolat odborníky, a to například ze společnosti Střechy Novák – Střechy Praha.

Jaké jsou důvody k rekonstrukci?

Důvodů k rekonstrukci se najde hned několik. Nejčastěji se oprava střechy týká pouze výměny střešní krytiny, což není zas tak složitou a drahou záležitostí. Jenže obvykle problém netkví pouze ve střešních taškách, které jsou prasklé, úplně chybí, nebo jsou zkrátka již jen za zenitem své funkčnosti. Důkladná rekonstrukce střechy totiž většinou poodhalí, že je zapotřebí provést opravu celého střešního pláště a konstrukce, tedy krovů. V neposlední řadě se při opravě musí dbát na to, aby byla co nejkvalitněji namontovaná střešní izolace, která spolu se střešními taškami zabraňuje nejen pronikání vody dovnitř objektu, ale zamezuje i přílišnému udržování vlhkosti, čímž by mohlo docházet k tlení dřeva a tvorbě plísní, takže by se ohrozila životnost a pevnost celé konstrukce.

Oprava střechy profesionální firmou odhalí skutečné potíže, které byste jako laici možná vůbec nepostřehli. Odborníci střechu uvedou do takového stavu, aby bez problémů vydržela i extrémní nápory počasí v následujících letech.

Komentáře

Komentáře