Dřevěné zahradní domky: Krásné a funkční centrum vaší zahrady

Dřevěné zahradní domky: Krásné a funkční centrum vaší zahrady

Zahradní domky jsou významnou součástí mnoha zahrad a venkovních prostor. Dřevěné zahradní domky se stávají stále oblíbenější volbou mezi majiteli domů a zahrádek díky svému estetickému vzhledu, trvanlivosti a mnoha možnostem využití. V tomto článku se budeme věnovat dřevěným zahradním domkům, jejich využití, údržbě a tomu, jak vybrat ten správný pro vaši zahradu.

Celý článek

Prodej nemovitosti: připravte pro kupce revizní zprávy

Prodej nemovitosti: připravte pro kupce revizní zprávy

V případě, že prodáváte svůj dům nebo byt novým vlastníkům, je ideální mít hotové revizní zprávy. Ty nového majitelé informují o skutečném stavu veškerých elektrických zařízení, elektroinstalace a také plynových zařízeních nebo spalinových cest. Případně upozorní na závady, které zařízení mají. Mít vše připraveno je dobré pro prodávajícího i kupujícího. Díky revizním zprávám kupující ví, co kupuje a v jakém je to stavu. A stejnou informaci má také prodávající. Díky tomu se pochopitelně výrazně sníží riziko, že v budoucnu vzniknou spory s novým majitelem.

Celý článek

Výkup nemovitosti aneb cesta, jak se vyhnout náročné dražbě

Výkup nemovitosti aneb cesta, jak se vyhnout náročné dražbě

Hrozí vám, že váš nemovitý majetek půjde brzy do dražby? A víte, že po několika neúspěšných dražbách je vyvolávací cena už jen zlomkem původního odhadu? Každému podobnému scénáři se přitom dá předejít, pokud budete aktivně hledat řešení a nebudete se tvářit, že vaše dluhy vlastně neexistují. Výkup může proběhnout relativně rychle, a to i tehdy, když na bytu či domu váznou nějaké právní vady. Čas se krátí, splatnost dluhů se blíží a věřitelé nejsou příliš přívětiví. Rozhodnutí je vždy na vás. Nebude to vůbec snadné. Ale není lepší uhradit své závazky, odstěhovat se a začít znovu někde jinde a s čistým štítem?

Celý článek

Mobilní domy jsou určené také pro celoroční bydlení

Mobilní domy jsou určené také pro celoroční bydlení

Co se vám vybaví, když se řekne mobilní dům? Je to moderní trend, který k nám přišel ze západní Evropy. Poprvé se objevil v USA, kde umožnil snadné stěhování za prací a kariérou. Pokud totiž chcete nový začátek, klasický kamenný dům si s sebou nevezmete, musíte ho prodat a koupit si jiný na dalším místě. Pro mobilní domy to tak docela neplatí, s pomocí jeřábu nebo nákladního vozu můžete za pár dnů bydlet v jiném regionu. Stačí k tomu jen vhodný pozemek. Flexibilita, nižší náklady, a přesto moderní komfort, ve prospěch těchto staveb mluví hodně pádných argumentů.

Celý článek

Co všechno zajišťuje moderní realitní kancelář pro své klienty?

Co všechno zajišťuje moderní realitní kancelář pro své klienty?

Každý už někdy přemýšlel, jaké by to bylo, kdyby prodával svou nemovitost. Oslovili byste realitku nebo zkusili prodej na vlastní pěst? Chtěli byste ušetřit provizi nebo byste se svěřili do rukou zkušených profesionálů? Když oslovíte RK s letitou reputací, neuděláte chybu. Nejen proto, že má k dispozici interní databázi s tisíci potenciálních kupců, kterým může nabídnout nemovitost přednostně. Prodej tak může proběhnout i bez nutnosti veřejných inzerátů. A to rozhodně není jediná výhoda spolupráce s realitní kanceláří. Stačí nezávazná schůzka, na které všechno proberete se zkušeným makléřem. Rozhodnutí je pak jen na vás.

Celý článek