Jak se vyhnout nepříjemnému vedru? Pomůže kvalitní domácí klimatizace

Přežít v parném létě v uzavřených místnostech domu či bytu je v posledních letech takřka nemožné. Jakmile venku stoupnou teploty k magické třicítce, sluníčko se opírá do oken tak silně, že je uvnitř skoro nedýchatelné prostředí. Dá se tomu zabránit v momentě, kdy si pořídíte klimatizační jednotku. Jaké jsou v této oblasti možnosti?

Rychlé a levné řešení

Chcete-li se alespoň trochu zchladit, přičemž nehodláte investovat desítky tisíc korun za sofistikované klimatizace do bytu, je pro vás asi nejlepší zvolit mobilní klimatizační jednotku. Její výhodou je kromě nízké pořizovací ceny také možnost okamžitého užívání bez nutnosti složitější montáže a instalace. Jednotku zkrátka zapojíte do zásuvky s elektřinou a po chvíli už cítíte, jak se v místnosti začíná vzduch ochlazovat. Navíc se takováto jednotka dá snadno přesouvat dle potřeby z jedné místnosti do druhé, což však zároveň může být brané jako nevýhoda.

Důmyslné split a multisplit jednotky

Jakmile hledáte řešení, které vám poslouží zcela stoprocentně a dlouhodobě, jsou lepší volbou klimatizace do domu a bytu, jež se nazývají split, respektive multisplit. Split domácí klimatizace se skládá ze dvou částí. První z nich se umisťuje do vnějšího prostředí, druhou část pak tvoří vnitřní jednotka. U multisplit zařízení je pak vnitřních částí více, takže se dá klimatizovat naráz klidně i celý dům. Tyto moderní klimatizace do bytu jsou sice finančně nákladnější, oceníte však jejich výkon. Použít se pak dají nejen v parném létě, ale třeba také v chladných zimních měsících, kdy zařízení naopak dodávají do interiérů teplo.

Kvalitní klimatizace do domu a bytu se dají pořídit u společnosti ENCOFA. V její nabídce najdete i zmíněné split a multisplit klimatizační jednotky od předních světových výrobců. Některé modely se dají kupříkladu ovládat i přes mobilní telefon a wi-fi na dálku, což ještě více zjednodušuje jejich obsluhu.

Komentáře

Komentáře