Jak si vybavit domácí pracovnu? Základem je prostorný kancelářský stůl

V případě, že máte možnost pracovat z domova, případně zde alespoň děláte nějakou část své pracovní náplně, je praktické mít k tomuto účelu vyhrazenou zvláštní místnost, abyste měli potřebné zázemí a klid. V pracovně nesmí chybět alespoň základní kancelářský nábytek, jenž je běžný i pro firemní kanceláře. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Kancelářský stůl a křeslo

Nejdůležitějším prvkem domácí pracovny je bezesporu kancelářský stůl. Vzhledem k tomu, že se dnes většina práce děje přes počítač, je nutné, aby měl dostatečně prostornou pracovní desku, na niž se vejde stolní počítač, případně notebook. Dáváte-li přednost klasickému počítači, je dobré zvolit k tomu přímo určený počítačový stůl, který má potřebnou přihrádku na tělo počítače.

U kancelářského stolu by rozhodně nemělo chybět několik zásuvek, do nichž lze snadno uložit méně potřebné předměty a dokumenty, jež však chcete mít stále po ruce.

Velmi důležitá je výška pracovní desky. Ideální kancelářský stůl ji má mít minimálně 70 centimetrů nad podlahou tak, aby se při sezení nohy od pasu do kolenou nedotýkaly spodní částí pracovní desky. K tomu je zároveň nutné zvolit vhodnou kancelářskou židli, respektive křeslo.

Vzhledem k tomu, že v domácí pracovně budete jistě trávit celé hodiny denně, je zapotřebí si vybrat takové kancelářské křeslo, které má ergonomickou opěru zad a hlavy, chybět by neměly ani pohodlné opěrky na ruce. Dále je žádoucí nastavitelná výška křesla, jež by zároveň mělo být otočné a s kolečky, abyste se v něm snadno mohli přesouvat v případě potřeby z místa na místo.

Ostatní nábytek

Kromě stolu a křesla myslete rovněž na další kancelářský nábytek.V domácí pracovně bezesporu nesmí chybět alespoň jedna prostornější a dostatečně členitá kancelářská skříň, do níž uschováte méně používané předměty. Chcete-li být styloví, zvolte skříň tak, aby byla barevně sladěná se stolem, potažmo i dalším nábytkem. Hodit se vám bude ještě menší komoda či stolek, na nějž se dá umístit kupříkladu tiskárna.

Komentáře

Komentáře