Na co myslet při zařizování pojištění domácnosti?

Můj dům, můj hrad? Nejenom dům, i byt je pro celou rodinu útočištěm, kde každý člen rodiny hledá a očekává především soukromí a bezpečí. Bohužel, i naše domácnosti ohrožují všemožná rizika, kterým se nedá zabránit. Budete-li však s nimi počítat, můžete se na ně předem připravit a minimalizovat škody. Základní ochranu každé domácnosti, ať již jde o dům či byt, skýtá pojištění domácnosti, resp. pojištění domácnosti online.

Co od takového pojištění čekat?

Pokud se nic neděje, platíte pojistné, zpravidla ročně. V případě krizové události však oceníte nenahraditelnou pomoc pojišťovny. Ta přitom není jenom ve finanční podobě, jde také o asistenční služby. Pojištění vybavení domácnosti Generali nabízí asistenční služby zdarma a s nimi i podporu v případě technických havárií nebo třeba zablokování dveří. Pojišťovna dokonce může zorganizovat odborníka na opravu a údržbu, ať již půjde o instalatéra, topenáře, plynaře, zámečníka, sklenáře, elektrikáře, klempíře, malíře, zedníka aj. Jistě vám tak ušetří nemálo starostí.

Těmi největšími hrozbami pro každou domácnost jsou jednoznačně přírodní živly a také zloději, resp. lupiči. Právě tato rizika v podobě živelných pohrom a krádeží by mělo každé kvalitní pojištění domácnosti pokrýt, zmiňované pojištění domácnosti Generali je samozřejmě pokrývá.

Vždy je však třeba definovat rizika konkrétně, jedině tak si pak můžete ohlídat, aby ve smlouvě skutečně byla zahrnuta. Užitečná může být i pojištění domácnosti kalkulačka, kde si to všechno pěkně spočítáte.

Jaká rizika pokrývá pojištění?

Nejde o obchodní balíčky pojišťoven, ale o jednotlivá rizika, která pojištění domácnosti kryje. Pokud tedy budeme specifikovat pojištění domácnosti Generali, tak kryje škody způsobené živly, ale i nehody, vloupání, krádeže a vandalismus.

Pokrývá taková rizika, jako je požár, blesk, vichřice, pád stromu, krupobití, povodeň, ale také zatékání, únik vody z vodovodního nebo kanalizačního potrubí, dokonce i únik vody z akvária. Myslí též na zásah hasičů při hašení požáru jiného bytu nebo věci, které máte uloženy ve společných prostorách (například kočárek v kočárkárně). Chráněni jste v neposlední řadě i při rozbití skla.

Kolik to stojí?

Výše pojistného se odvíjí od hodnoty vybavení domácnosti. Klienti tuto hodnotu bohužel často podceňují a dochází tak k tzv. podpojištění. Pojištění domácnosti kalkulačka může být cestou, jak tomu předejít.

Pojištění domácnosti online pro byt 3 + 1 může vyjít na něco málo přes 3 tisíce ročně. Pokryje přitom vybavení domácnosti v hodnotě 900 000 korun. Takovou nabídku najdete pod značkou Generali. K pojištění si navíc můžete sjednat i rozšířené asistenční služby, pozáruční servis spotřebičů, IT asistenci, cykloasistenci nebo pojištění občanské odpovědnosti.

Komentáře

Komentáře