Pelety jsou ideální volbou, jak vytápět rodinný dům

Pokud vám dosavadní kotel nevyhovuje a hledáte možnosti vytápění, prvořadě byste měli vycházet z jeho ekonomické výhodnosti a komfortnosti. Velice pohodlné je vytápět elektřinou, ale zase na druhou stranu její cena neustále stoupá, takže se vám nakonec topná sezóna prodraží.

Podstatně levnější alternativou je zemní plyn, ovšem není dostupný všude. Odrazující je také neobnovitelnost a nutnost dodržovat servisní prohlídky. Dále se setkáte s topným olejem, jenž je však cenově náročný. Jestliže hledáte kompromis mezi cenou a kvalitou, určitě vás nadchnou pelety.

Už nemusíte štípat dřevo

Chtěli jste se topení dřevem vyhnout kvůli tomu, že je to pracné? Současný trh naštěstí nabízí i velice praktická řešení, jako jsou právě dřevní pelety. Jestliže si chcete pořídit kotel na tento druh paliva, tak jeho cena je takřka srovnatelná s kotly plynovými. Velkou výhodou je, že můžete získat i kotlíkové dotace, a tím pádem dostat část investice zpět.

U pelet jsou provozní náklady srovnatelné s uhlím a klasickým dřevem, nicméně pelety jsou komfortnější alternativa. Provoz kotle na pelety je plně automatický, takže stačí naplnit jednou za čas zásobník. Zapojit můžete kotel nejen na klasické radiátory, ale klidně i podlahové vytápění.

Kamna na pelety

Chcete vtisknout interiéru punc ojedinělosti? V takovém případě se nabízí krbová kamna na pelety, která vás nadchnou svým designovým zpracováním. Vybrat si můžete ze dvou základních variant – horkovzdušné (s jedním, nebo více ventilátory) a s tělesem naplněným vodou (umí ohřívat i ústřední topení).

Jestliže hledáte dodavatele pelet, obraťte se na společnost OPTIMTOP, která má v daném segmentu bohaté a dlouholeté zkušenosti. Nabízí dopravu zdarma po celé České republice, a to už od jedné objednané palety.

Komentáře

Komentáře