S dekorativními kameny hravě vylepšíte vzhled zahrady i interiéru

Řada z nás si láme hlavu, jak udělat ze svého domova místo naplněné pohodou a pozitivní energií. Experimentujeme s výměnou a přesunováním jednotlivých kusů nábytku a dalšího vybavení, využíváme nejrůznější barvy a jejich kombinace, geometrické i klasické vzory a všemožné dekorace. Často ale máme pocit, že jsme přes veškerou naši snahu stále nedosáhli vysněné dokonalosti. A podobně je to i s prostředím, které obklopuje náš dům.

Prostranství kolem domu může být rájem pro celou rodinu

Předzahrádka je součást jeho tváře, kterou vidí i náhodní kolemjdoucí. A má velký vliv i na to, jaký první dojem získají z našeho bydlení návštěvníci. Na zahradě zase rádi trávíme volný čas a věnujeme se tu nejrůznějším aktivitám. Za hezkého počasí si tu rádi dáme šálek kávy, sklenku vína, případně prostřeme stůl k obědu pro celou rodinu. Většina z nás si oblíbila víkendové grilování, na které zveme rodinu i přátele. A děti? Ty zahradu milují, je totiž jejich soukromou džunglí lákající k dobrodružným výpravám, pohádkovým parkem plným tajemných zákoutí i hřištěm. Často jim sem instalujeme různé prolézačky, skluzavky a pískoviště. Mnoho z nás dokonce pořídilo i bazén pro celou rodinu.

Jak doladit vzhled zahrady s využitím přírodních materiálů?

Ideálními materiály k zvelebení zahrady jsou kámen a dřevo. Skvěle ladí s okolím a navíc jsou zcela ekologické. Zahradní kameny dokáží s naší zahradou divy. Můžeme na ni umístit výrazné solitérní kameny, obelisky i okrasné valouny. Dekorativní kameny můžeme dokonce poskládat do nejrůznějších zajímavých mozaiek a obrazců. Kamenné schody zkrášlí přístup na terasu i do domu, kamenné drtě jsou skvělé k vytvoření stylových cestiček.

Okrasné kameny najdou využití i v interiéru

Dekorativní kameny najdou využití dokonce i v interiéru. Skvěle působí kamenné obklady na stěnách, okrasné valouny najdou využití jako dekorace či těžítka. A skleněné kameny v pestrých barvách prostory doslova rozzáří. Můžeme se umístit do zajímavých skleněných lahviček a nádob. Do nich je lze vyskládat v několika vrstvách z různých barev nebo je vkusně namíchat dle vlastní fantazie. A pokud rádi tvoříme, poskytnou nám ideální materiál pro vytvoření úchvatných mozaiek.

Komentáře

Komentáře